Základní informace o společnosti P.P.Polesie J.V., Ltd.

Společnost „Polesie“ je na trzích v Rusku, Bělorusku, zemích SNS a Evropě dobře známá jako výrobce kvalitních plastových hraček z materiálů šetrných k životnímu prostředí s využitím moderních technologií. Zářivé barvy, jedinečný design, flexibilní cenová politika a individuální přístup nám umožňují obsadit jedno z předních míst na trhu.

Výrobou a prodejem hraček se zejména snažíme pomáhat rodičům řešit problémy týkající se využití volného času a vývoje dítěte.

Hlavním záměrem tohoto webu je seznámit vás s historií společnosti, hlavními etapami vývoje, informovat o našich výrobcích a o tom, co připravujeme.

Historie společnosti začíná v roce 1998. V malém, starobylém městě Kobrin, na pronajatém pozemku o rozloze 200 metrů čtverečních, začal tým deseti lidí, na jednom manuálním vyfukovacím lisu, vyrábět první výrobky – hračky „pyramidy“.

1

Postupně, rok od roku, společnost rostla kvantitativně a kvalitativně, technologie se zlepšovala a rostl i sortiment výrobků.

Od roku 2001 se „Polesie“ reorganizuje na společný podnik za účasti zahraničního investora. Hlavními prodejními trhy v tomto období jsou Bělorusko, Rusko a Ukrajina.

V roce 2002 byla uzavřena licenční smlouva pro výrobu hraček pod ochrannou známkou „VISTA“ (Česká republika).

V roce 2003 byla uzavřena licenční smlouva pro výrobu hraček pod ochrannou známkou „Cavallino“ (Itálie).

V roce 2006 byla uzavřena licenční smlouva pro výrobu hraček pod ochrannou známkou „Palau“ (Španělsko).

V roce 2006 byla uzavřena licenční smlouva pro pro výrobu hraček pod ochrannou známkou „MOLTO“ (Španělsko).

V roce 2007 je společnost certifikována podle normy ISO 9001. Každý výrobek má dále bezpečnostní certifikát podle EN 71. Ve stejném období začíná aktivní propagace hraček na trzích EU.

5p

V roce 2012 byla byla koupena práva na výrobu sortimentu pod ochrannou známkou „Cavallino“.

V roce 2012 byla koupena práva na výrobu sortimentu pod ochrannou známkou „Wader Quality Toys“. Ve stejném období došlo k rozšíření trhů o Kanadu, USA, Střední východ a Afriku.

V roce 2014 byla koupena práva na výrobu sortimentu pod ochrannou známkou „Coloma Y Pastor“.

V roce 2015 došlo k rozšíření trhů o Austrálii a Japonsko.

Dnes je „Polesie“ ochrannou známkou, které věří rodiče ve více než 60 zemích světa.

Výrobní komplex společnosti je, bez nadsázky, jedním z nejlepších v Evropě v daném segmentu trhu a umožňuje vyrábět širokou škálu hraček a zboží pro domácnost.

Počet zaměstnanců k srpnu 2017 byl více než 3 000.

Výrobní a skladovací prostory jsou více než 60 000 m².

Aktuálně společnost vyrábí výrobky pod obchodními značkami Polesie, Cavallino, Palau, Molto, Wader Quality Toys, Coloma Y Pastor, Volvo a Mammoet. Dalšími partnery jsou TemaToys, WSI Models a Falca muňecas.

Společnost „Polesie“ provádí aktivní výstavní činnost a účastní se největších výstav v Bělorusku, Rusku, na Ukrajině, v Polsku, v Německu, v Nizozemsku, v SAE, Hong Kongu, Japonsku a Austrálii.

Všechny hračky splňují standardy EN-71 dle aktuální direktivy 2009/48/EC. Certifikační procesy probíhají od počátku existence společnosti v I.T.C., a.s. Zlín.

Oblbovák PolesieV roce 2018 společnost oslavila 20-ti leté výročí.  Domníváme se, že nejlepší aktuální informaci lze získat shlédnutím videa, pořízeného k tomuto výročí.

Děkujeme za spolupráci všem subjektům trhu s hračkami, kteří svým zbožím přinášejí dětem radost a poučení.

p4